پنجشنبه , مرداد 25 1397
صفحه نخست / مقالات / کرامت انسان‌ها نزد خدا

کرامت انسان‌ها نزد خدا

در شریعت اسلام هیچ نژاد و زبانی از بقیه برتر و گرامی تر نیست، بلکه آنکسی گرامی و مکرم هست که ایمان آورده و طاعت خدای متعال کند. پس هرکس با هر نژادی مقیدتر و پایبندتر به احکام شریعت باشد، به همان اندازه نیز گرامی تر و مکرم تر هست.

قال سعيد بن الـمسيب: «ما أكرمت العباد أنفسها بمثل طاعة الله تبارک وتعالی، ولا أهانت أنفسها بمثل معصية الله، وكفى بالـمؤمن نصرة من الله أن يرى عدوه يعمل بمعصية الله»[1].

سعید بن مسیب رحمه الله  فرمودند: «هیچگاه یک مؤمن همانند وقتی که طاعت خداوند متعال را بجای می‌آورد، خود را گرامی نمی‌دارد، و با انجام معصیت خدا به خودش اهانت نمی‌کند، و برای مؤمن کافیست که خداوند او را یاری دهد که ببیند دشمنش معصیت خدا را انجام می‌دهد».

وقال ميمون بن مهران: «من كان يريد أن يعلم ما منزلته عند الله ، فلينظر في عمله فإنه قادم على عمله كائنا ما كان»[2].

و میمون بن مهران رحمه الله فرمود: «هر کس که می‌خواهد بداند منزلت و جایگاهش نزد خداوند چیست، پس به عملش نگاه کند، چرا که او با عملش (نزد خدا) خواهد آمد هرچه که باشد».

 

[1]– ‏«الحلیة الأولیاء» أبی نعیم اصفهانی.‏

[2]– ‏«حلیة الأولیاء» حافظ أبو نعیم اصفهانی.‏

درباره abdolmajidtah

این را ببینید

تحقیقی پیرامون تحریك انگشت اشاره در تشهد

اَلْحَمْدُ للّٰهِ الَّذِی شَرَحَ صُدُورَ أَهْلِ الإِسْلَامِ بِالهُدیٰ وَصَلَّى اللهُ عَلَیٰ رَسُولِهِ المُقْتَدَیٰ وَعَلَیٰ آلِهِ …

1 کامنت

  1. سلام بنده(کم علم) در کار دعوت مشارکت دارم شکر خدا دستی همراه داعیان مخلص شریک میکنم شاید خدا به طفیل آنها مرا اصلاح کند از طرفی فعالیت اینترنتی تا جاهایی هم می کنم لذا سوالی که ذهن مرا و چند دوست اینترنتی مرا مشغول ساخته این است که :

    وقتی که غیر مسلمان هم می توانند سحر کنند (به تعبیری می گوییم کرامت)

    می خواهم بدانم فرق معجزه با کرامت(سحر) در چیست ؟ زیرا برخی دوستان می گویند شاید انبیا نعوذبالله کرامت( سحر) می کردند.

    و دلیلی عقلی بر نبوت پیامبر اگر بفرمایید این بسی مهم است زیرا مساله فعلی که در سایت های ایرانی زبانزد هست همین هست لطفا راهنمایی فرمایید تا مشکلی از جامعه ما حل شود می توانید برایم ایمیل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *