پنجشنبه , مرداد 25 1397
صفحه نخست / اخبار / آمریکا دیگر صلاحیت میانجیگری بین اسرائیل و فلسطین را ندارد

آمریکا دیگر صلاحیت میانجیگری بین اسرائیل و فلسطین را ندارد

آمریکا دیگر صلاحیت میانجیگری بین اسرائیل و فلسطین را ندارد

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد با برگزاری اجلاس تاریخی سازمان کنفرانس اسلامی در استانبول، کشورهای اسلامی بار دیگر به جهان نشان دادند که قدس بدون حامی نیست.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از آناتولي، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری پس از پایان اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: “اساس سازمان همکاری اسلامی حفظ موقعیت تاریخی قدس است، با این اجلاس تاریخی بار دیگر به تمام جهان از جمله صاحبان تصمیم (درباره قدس) نشان دادیم که قدس بدون حامی نیست”.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در این کنفرانس به شرح زیر است؛

«به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان پیش از اقدام آمریکا نیز اعلام کردیم که این تصمیم موجب تنش در منطقه خواهد شد. آمریکا دیگر صلاحیت میانجیگری بین اسرائیل و فلسطین را ندارد. این روند به پایان رسیده است. نشست امروز سازمان همکاری اسلامی پیامی تاریخی برای نشان دادن اشتباه بودن تصمیم و اقدام تحریک آمیز آمریکا است.

به عنوان جهان اسلام با جمعیت ۱٫۷ میلیارد نفری و تمامی بشریت بار دیگر تاکید کردیم که تصمیم دولت آمریکا را رد می‌کنیم.

به عنوان روسای دولت‌ها و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی باید به شکل جدی بر مواضع خود پافشاری کنیم. موضع خود در این باره را با بیان «قدس خط قرمز ما است» اعلام کردیم. علی رغم تمامی اعتراض‌ها و هشدار‌ها؛ دولت آمریکا تصمیم غیر حقوقی، غیر منطقی و غیر اخلاقی خود درباره قدس را منتشر کرد. بی‌اعتبار بودن این تصمیم از لحاظ وجدانی، حقوقی و تاریخی را اعلام می‌کنیم. یعنی تصمیمی که ترامپ گرفته برای ما فاقد ارزش است.

نمی توان سرنوشت قدس را به دست کشوری سپرد که با خون تغذیه می‌شود و مرزهای خود را با قتل وحشیانه کودکان، غیرنظامیان و زنان گسترش می‌دهد.

اعضای سازمان همکاری اسلامی هرگز از تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین به پایتختی بیت‌المقدس بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ کوتاه نخواهند آمد. کشورهایی که دولت فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسند را به شناسایی فوری کشور فلسطین دعوت می کنیم. قدس را به عنوان پایتخت فلسطین اعلام کرده و این شهر را به عنوان پایتخت اشغالی این کشور می پذیریم.

اشغالگری اسرائیل تنها به خاک فلسطین محدود نمی شود. این کشور همچنان به شهرک سازی خود در این مناطق ادامه می‌دهد. صلح در منطقه تنها با پایان اشغال در قدس، غزه و کرانه باختری و زندگی آزادانه مردم فلسطین میسر خواهد شد.

پس از اعلام تصمیم آمریکا (در مورد قدس)، به تمامی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، همچنین سازمان های بین المللی مانند جنبش عدم تعهد و اعضای آنها مانند ونزوئلا دعوتنامه فرستادیم و امروز جناب آقای مادورو، رئیس جمهور این کشور علی رغم فاصله طولانی در این نشست حضور دارند.

(در ارتباط با تقسیم فلسطین) نقشه کنونی فلسطین حاصل ذهنیت صهیونسیتی و اوانجلیستی (مسیحیت انجیلی) است که از دوران سلطان عبدالحمید در پی آن هستند.

پافشاری و اصرار بر اشتباه به نفع هیچ کسی نیست، به همراه شرکای بین الملل خود تا هنگامی که دولت آمریکا از تصمیم اشتباه خود منصرف شده و اشغالگری اسرائیل به پایان برسد، به مبارزه برای قدس درچارچوب قانون و مشروعیت ادامه خواهیم داد.»

درباره abdolmajidtah

این را ببینید

✨لیست اسامی برگزیدگان پنجمین دوره مسابقات استانی حفظ و قرائت قرآن کریم✨

♦️حفظ کل ۱. محمدسعید حسنی فرزند فضل الله ۲. محمدحسین طبسی فرزند عیدمحمد ۳.امیر خسروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *