پنجشنبه , مرداد 25 1397
صفحه نخست / بیانات علماء / مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت سراوان (۲۵ اسفند ۱۳۹۶)

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت سراوان (۲۵ اسفند ۱۳۹۶)

 با بیان اینکه آموزه‌های اسلامی به بیم و خوف الهی تاکید دارد، خوف و خشیت الهی را دعوت دهنده به راه و روش خیر عنوان کرد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از کانال رسمی مولانا ساداتی؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی اظهار داشت: دین اسلام؛ انسان را به خوف الهی ترغیب و تشویق می‌نماید، برای اینکه بیم و خوف الله تعالی شجاعت و حق گویی را در انسان زنده می‌کند و بهترین و با ارزش‌ترین دفاع از عدالت و از نشانه‌های نصرت الهی است که چنین شخصی با اخلاص عامل نشر و ابلاغ پیام‌های الهی است و با بصیرت حرکت می‌کند و جز الله تعالی از هیچ چیز و کس بیم ندارد.
مولانا ساداتی تصریح کرد: از آثار بیم و خوف الهی آن است که انسان از ارتکاب و عمل به نافرمانی و گناه محفوظ می‌ماند و از فسق و فجور و محرمات در امان می‌شود، زبانش را از دروغ، غیبت، فتنه‌گری، تمسخر و استهزاء محفوظ می‌دارد، چشمش را از خیانت و قلبش را از بغض و امراض نفسانی کبر و نفاق باز می‌دارد.
ایشان بیان کرد: خوف و خشیت الهی انسان را اساساً به راه و روش خیر دعوت می‌کند و این اعتقاد در قلب راسخ می‌شود که ظاهر و باطن در پیدا و پنهان یکسان عمل کند.
استاد حدیث و مدیر دارالعلوم سراوان با بیان آیه «إِنَّمَا تُنذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّکْرَ وَخَشِیَ الرَّحْمَن بِالْغَیْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَهٍ وَأَجْرٍ کَرِیمٍ» گفت: با پیروی از «قرآن کریم» و «خوف الهی در باطن»؛ آمرزش و پاداش پر ارزش یعنی بهشت بشارت داده شده است.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: امروز فقط بودن قوانین کفایت نمی‌کند که انسان‌ها را از شر و بدی و فساد باز دارد، انسان گاهی قوانین را رعایت می‌کند اما همینکه فرصتی پیش آید و از دید مجری قانون مخفی بماند؛ قانون را رعایت نمی‌کند.
امام جمعه اهل سنت سراوان در ادامه سخنان بیان کرد: مسلمانان دارای کامل‌ترین برنامه و کتاب الهی محفوظ از تحریف هستند که نباید در گرداب جهالت و غفلت به سر برند و از استعدادها و توانایی‌های خود غافل بمانند اما با وجود ثروت‌های مادی بی‌شمار و مناطق مهم استراتژیک و جمعیت قریب به دو میلیارد نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند، مسلمانان میانمار وحشیانه قتل عام می شوند و نیز در مقابل سه میلیون صهیونیست حقوق از دست رفته خود را نمی‌توانند پس گیرند.
مولانا ساداتی تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان استعدادها و توانایی‌ها برای مسلمانان فراهم است؛ مراکز علمی و دانشگاهی ، کار تعلیم و تبلیغ و امکانات فرهنگی، اما یهود و نصاری معنویات و انگیزه‌های دینی مسلمانان را استثمار کرده و با آن مردم متفرق خود را گرد هم آورده‌اند؛ بر تعلیم تلمود افتخار می‌کنند و مسلمانان عمل به قرآن را رها نموده و راه تفرقه، بدخواهی، بی‌عدالتی و تبعیض را نسبت به یک‌دیگر روا می‌دارند و در مقابل دشمنان سر تسلیم خم می‌کنند، در حالیکه قرآن کریم در مقابل دشمنان «اشداء» و در بین هم‌دیگر «رحماء» را خطاب نموده است.
مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنانش گفت: گلایه و شکایت مردم از مشکلات در ارایه خدمات آزمایشگاهی به حق و مایه تاسف است، آزمایشگاه مرکزی سراوان؛ یگانه آزمایشگاهی است که برای چهل سال قبل خدمات رسانی کرده و اکنون با انبوه جمعیت کنونی سراوان و شهرستان‌های مجاور و منطقه وسیع از بخش‌ها و روستاها؛ نمی‌تواند خدمت‌رسانی کند.
مولانا ساداتی تصریح کرد:محدودیت و کمبود امکانات آزمایشگاهی از یک سو و نیز مشکلات و در عذاب بودن پرسنل و کارکنان این آزمایشگاه که بر حسب نیرو و امکانات نمی‌توانند پاسخگوی این همه مراجعه کننده باشند.
ایشان بیان کردند: برای طرح تحول سلامت به اندازه ای که تبلیغات شده ، برای مردم محروم تحولی ایجاد نکرده بلکه با همان مشکلات و در محرومیت به سر می برند.
خطیب جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساخت: از اولویات است که مسئولین مربوطه نسبت به ایجاد آزمایشگاهی بزرگ با امکانات مناسب که بتواند پاسخگوی مراجعین باشد اقدام نمایند که اکثر این مردم توان رفتن به شهرستانهای دیگر را ندارند ، مرفهین کشور حتی جهت درمان به کشورهای اروپایی مراجعه می کنند اما مردم این منطقه از کمترین امکانات بهداشتی و درمانی محروم هستند و این ظلم و اجحاف در حق مردم است که اگر امروز پاسخگو نیستند فردای قیامت مورد مواخذه قرار خواهند گرفت.

درباره abdolmajidtah

این را ببینید

تا زمانیکه به مقدسات توهین شود وحدت محقق نمیشود

  مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهلسنت آزادشهر با توجه به فرا رسیدن هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *