علامه ادیب دکتر نورالدین عتر الحلبی، الحنفی دار فانی را وداع گفت

با تأسف فراوان دانشمند شهیر جهان اسلام، علّامه‌ی مفسر، محدّث، حافظ، فقّيه، اديب، بركت شام، استاذ دكتر نورالدين عتر الحلبي، […]

با تأسف فراوان دانشمند شهیر جهان اسلام، علّامه‌ی مفسر، محدّث، حافظ، فقّيه، اديب، بركت شام، استاذ دكتر نورالدين عتر الحلبي، الحنفي – رحمه الله تعالى – داعی اجل را لبیک گفته و به دیار جاودان رهسپار شدند.

ایشان از سرمایه‌های بزرگ علمی امت اسلامی به ویژه مذهب احناف به شمار می‌رفتند. دارای آثار مکتوب و مطبوع زیادی در باب تفسیر، حدیث، علوم القرآن، اصول حدیث، فقه، و … می‌باشد.

شیخ دکتر محمد نورالدین عتر محدث و مفسر بزرگ سوریه متولد ۱۳۵۶ هجری قمری؛ صبح امروز چهارشنبه ۵ صفر ۱۴۴۲ مصادف با ۲ مهر ۱۳۹۹ در سن ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت.وی از شاگردان حافظ مفسر و عارف محقق شیخ عبدالله سراج حسینی می‌باشد و خواهرزاده و داماد ایشان نیز بود.ایشان در این مدت از زندگی‌اش بیشتر به علم روایت و درایت و شرح حدیث اشتغال داشت و در این فن کتاب‌های زیادی را تشريح و تألیف نمود.

الله – سبحانه و تعالی – ایشان را مورد بخشایش و رحمت خود قرار دهد و با سرور مان رسول الله – صلی الله علیه و سلم – و علمای نیکوکار و ربّانی محشورش گرداند.